Ofis mobilyaları seçerken en dikkat edilmesi gereken konu ihtiyacın doğru olarak belirlenmesidir.Öncelikle ürün seçiminden önce ne kadar bütçe ayıracağınıza, belirlediğiniz kullanım alana karar vermelisiniz.

Seçimizi mutlaka deneyerek, dokunarak yapmalısınız.Bir mobilyanın resmini görerek denemeden karar vermek, sizi ve çalışanlarınızın çalışma esnasında verimini olumsuz yönde etkileyebilir.Ofis mobilyalarında ergonomi ve dayanıklılık son derece önemlidir.

Ortalama bir ofis çalışanı günlük 7-8 saat aralığında zaman geçirmektedir.Bu yüzden oturma açısı, masanın yüksekliği, kullanılan materyaller ve çalışmanızı engeleyecek tasarımsal hataların bulunmaması gerekir.

Masaya yaslandığınız masanın oynamaması, orta kısmının aşağıya doğru eğim yapmaması gerekirlidir.Masa tablasında kullanılan tabla kalın ve sert olmalıdır.

Ofis ve bürolar için tasarımda oldukça önemlidir.Daha önceden mobilyaları alınmış bir iş yeriniz var ise, mobilya seçimini aynı tasarım çizgisine uyacak şekilde belirlemelisiniz.

 

 

Yorum Yap