Toplantı odaları kurum içinde önemli konuların konuşulduğu ve kararların alındığı yerlerdir.Bu alanlarda mobilya seçimi kurumu temsil edeceğinden dikkatli olunmalıdır.

Toplantı masası almadan önce karar vermenize yardımcı olacak ipuçları;

Oda Büyüklüğü

Odanın büyüklüğüne göre yuvarlak, dikdörtgen ve U şekilleri tercih edilebilir. Yuvarlak toplantı masalarının çapı en az 120 cm ve kalın tablalı olmalıdır.Masasının sandalyelerle ile kapladığı alan 235 x 235 cm’dir.Belirtilen ölçüye göre oda düzeni düşünülmelidir.

Toplantı odasının dar olup, masanın büyük olması toplantı ortamını olumsuz yönde etkiler.

Toplantı Masası Modelleri

büyük toplantı masaları

  • Yuvarlak toplantı masaları, daha çok küçük toplantıların olduğu anlık görüşmeler için kullanılan masalardır.En ez üç kişi olacak şekilde tasarlanmıştır.Yuvarlak toplantı masalarının çapı en az 120 cm ve kalın tablalı olmalıdır.
  • Dikdörtgen toplantı masaları, büyük bir toplantı odasına sahipseniz, dikdörtgen masa tercih edilmelidir. Masalar büyüdükçe ayak sayıları da doğal olarak artmaktadır. Masa ayaklarının koltuklarına engel olmasına dikkat edin.
  • U toplantı masaları, toplantı esnasında herkesle rahatça göz temasına kurmanızı sağlar.Fakat kullanım yeri daha çok holdinglerde yönetim kurullarında ya da devlet kurumda büyük toplantıların yapıldığı alanlarda tercih edilir.

yuvarlak toplantı masaları

Kullanılan Malzemeler

Ofis mobilyaları sektöründe birçok farklı malzeme kullanılmaktadır.Cam, Highgloss, ahşap malzeme vb.

Kullanılan cam ve highgloss malzemeleri toplantı esnasında dikkat dağıttından bu tip toplantı masaları fazla talep görmemektedir.

İdeal Toplantı Masası Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Toplantı masalarının yüksekliği ve genişliği 75 cm olmalıdır.Uzunluğu oda boyuna göre değişmelidir.

Yorum Yap